1 % podatku

 
PROGRAM DO ROZLICZEŃ PITax.pl za rok 2018
 
 
Kliknij w poniższy baner
           rozlicz pit online new button
Darmowy Program PIT dostarcza
Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu
PITax.pl dla OPP 
 
 
 
Dzięki za ponad 206 tys. zł!
 

W roku 2018 zebraliśmy z tytułu 1 proc. podatku piękną kwotę 206.432,88 zł. Nie jest to rekord, bywało lepiej, ale i tak bardzo nas cieszy! Nasi podopieczni dziękują stokrotnie!

Jak co roku środki te będą wykorzystane na leczenie i rehabilitację naszych stałych podopiecznych oraz na pozostałe cele fundacji, m.in. pomoc doraźną osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej a przy tym ciężko chorym lub niepełnosprawnym ze znacznym stopniem.

Fundacja „Bądź Człowiekiem” działa tylko i wyłącznie dzięki darowiznom osób fizycznych i osób prawnych. Staramy się gospodarować tymi środkami w taki sposób, aby realizować wszystkie nasze cele. Głównym naszym zadaniem jest pomoc stałym podopiecznym, których w tej chwili jest prawie 60. Są to przede wszystkim ludzie dotknięci ciężkimi chorobami i ciężkimi niepełnosprawnościami. W roku 2017 na ich potrzeby wydaliśmy prawie 250 tys. zł pozyskanych m.in. z kampanii 1 % podatku. Za tymi kwotami kryją się konkretni ludzie i ich ogromne problemy. Dzięki gromadzonym w fundacji środkom mogą z nimi walczyć przez kolejny rok.

Zarząd fundacji kłania się nisko wszystkim darczyńcom.


Jak przekazać? Jest to bardzo proste. Aby podzielić się z organizacjami pożytku publicznego 1 procentem podatku należy w dokumencie PIT wpisać kwotę odpowiadającą wysokości 1 proc. podatku, podać nazwę organizacji oraz jej numer KRS.  W naszym przypadku należy wpisać: Fundacja „Bądź Człowiekiem” KRS 0000071851.