Nasi Podopieczni

Michalina Falińska (ur.2013 r.) dziewczynka ze stwierdzonym obustronnym głębokim niedosłuchem czuciowo-nerwowym. Przeszła operację wszczepienia implantu ślimakowego i wymaga długoletniej rehabilitacji słuchu i mowy.
Renata Błażkowska (ur. w 1971 r) Walczy z ostrą białaczką szpikową. Czeka na przeszczep szpiku.
Kamil Wilczek (ur. 1998 r.) od urodzenia walczy ze skutkami porażenia mózgowego. W 2008 roku został poddany operacji, która usprawniła jego system ruchowy. Nadal jest jednak potrzebna długotrwała intensywna rehabilitacja.
Adam Cięszczyk (ur. 1978 r.) od dzieciństwa walczy ze skutkami porażenia mózgowego. Nadal potrzebuje środków na rehabilitację, aby usprawniać swoje kończyny.
Marek Misa (ur. 1985 r.) od kilku lat walczy z bardzo rzadką chorobą Wilsona, która powoduje, że stan jego organizmu pogarsza się z roku na rok, gdyż kumulowana w nadmiarze miedź uszkadza organy wewnętrzne oraz mózg. Potrzebne są środki na leczenie i rehabilitację.
Anna Orzołek (ur. 1977 r.) walczy od lat z następstwami stwardnienia rozsianego. Potrzebuje środków na leczenie i regularną rehabilitację, która spowolni postęp choroby.
Sławomir Łuczak (ur. 1955 r.) Przed laty uległ nieszczęśliwemu wypadkowi, z którego ledwo uszedł z życiem. Do tej pory intensywnie się rehabilituje, aby odzyskać sprawność fizyczną.
Jakub Mroczka(ur. 2005 r.) to chłopczyk, który urodził się z wadami genetycznymi. Ma problemy z poruszaniem się a także palcozrost w dłoniach. Ma już za sobą jedną operację, ale potrzebna jest kolejna a także stała rehabilitacja.
Ania Tomanek (ur. 1990 r.) od urodzenia walczy ze skutkami porażenia mózgowego. Do tej pory nie stoi samodzielnie i nie chodzi. A to jest jej największe marzenie – chodzić. Ciągle więc zbieramy środki na jej rehabilitację.
Agata Reszka (kiedyś Duda) (ur. 2000 r.) cierpi na wady wrodzone, m.in. na rozszczep kręgosłupa (przepuklina oponowo-rdzeniowa), wadę cewy nerwowej. Ze względu na znacznie ograniczoną możliwość samodzielnej egzystencji wymaga stałej opieki i pomocy drugiej osoby. Przed nią długotrwałe leczenie i rehabilitacja.
Paweł Grabiec (ur. 2001 r.) walczy z porażeniem mózgowym. Wymaga stałej opieki i współudziału opiekuna w procesie leczenia, edukacji i rehabilitacji. Gromadzimy fundusze na leczenie i turnusy rehabilitacyjne.
Jakub Jatczak (ur.2002 r.) urodził się z wadami genetycznymi. Wymaga stałej opieki, wieloletniej, profesjonalnej rehabilitacji. Gromadzimy środki na intensywną rehabilitację i leczenie.
Karol Pytlik (ur. w 2008 r.) Przy porodzie doznał uszkodzenia ręki. Operacja częściowo ją usprawniła, ale wymagana jest długotrwała rehabilitacja.
Kacper Borek (ur. 2007 r.) Jest dzieckiem z zespołem Downa. Wymaga stałej opieki i konieczności długotrwałego leczenia, rehabilitacji i edukacji. Rodzice chcą stworzyć dziecku jak najlepsze warunki rozwoju, aby w dorosłym wieku mógł samodzielnie egzystować.
Angelika Pytlik(ur. 2001 r.) od paru lat walczy z poważnymi powikłaniami po boreliozie.
Michał Tkacz (ur.2000 r.)walczy z porażeniem mózgowym. Wymaga ciągłej opieki drugiej osoby, intensywnej, wieloletniej rehabilitacji.
Piotr Balawejder (ur. 1989 r.) walczy od kilku lat z cukrzycą. Zastrzyki insuliny nie rozwiązują problemu, gdyż skoki cukru są tak duże, że musi korzystać ze specjalnej pompy. Potrzebuje środków na zakup insuliny oraz specjalnych wkłuć do pompy.
Sebastian Wagner (ur. 2000 r.) przyszedł na świat jako całkiem zdrowe dziecko. Dopiero po paru miesiącach trafił do szpitala, gdzie w wyniku zbyt późnego podania tlenu doszło do porażenia mózgowego. Wiktor wymaga długotrwałej, intensywnej rehabilitacji.
Renata Bar jest dorosłą osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. Potrzebne są jej przede wszystkim środki na likwidację barier architektonicznych (podjazd) a także na leczenie i rehabilitację.
Kamil Milewski (ur. 2001 r.) jest dzieckiem niepełnosprawnym. Wymaga stałej opieki i długotrwałej rehabilitacji.
Maciek i Mikołaj Szczęsny – bracia, którym zabrakło trochę szczęścia – dopadła ich cukrzyca. Aby w miarę normalnie funkcjonować z taką chorobą, zwłaszcza gdy jest się dzieckiem, niezbędna jest pompa insulinowa, która podaje insulinę wtedy gdy trzeba i tyle ile trzeba. Zatem zbieramy na dwie pompy dla dwóch przesympatycznych braci, z których jeden urodził się w 1997 r. a drugi w 2003.
Zuzanna Kołtowska (ur. w 2009 r.) jest niepełnosprawna od urodzenia wymaga stałej opieki, leczenia i rehabilitacji.
Aleksandra Warzecha (ur. w 2008 r.) urodziła się z przepukliną oponowo-rdzeniową w okolicy lędźwiowej. Wymaga długotrwałej rehabilitacji oraz stałej opieki.
Wiktor Wilk (ur. 2005 r.) jest dzieckiem z porażeniem mózgowym, którego efekty wymagają długoletniej i intensywnej rehabilitacji. Ma poważną wadę słuchu. Wymaga leczenia, aparatu słuchowego i specjalistycznego obuwia.
Maciej Staszewski (ur. 1978 r.) w wyniku choroby nowotworowej stracił nogę. Dzięki pomocy kilku fundacji, wielu firm i życzliwych ludzi zgromadził już środki na zakup protezy modularnej (ponad 135 tys. zł). Teraz gromadzi środki na rehabilitację.
Dawid Wilk (ur. 2012 r.) jest dzieckiem z poważną wadą słuchu i niskim napięciem mięśniowym. Wymaga rehabilitacji, aparatu słuchowego.
Rafał Lompa (ur. 2005 r.) jest dzieckiem z autyzmem wczesnodziecięcym. Początkowo wszystko było w porządku. W wieku trzech lat nastąpiło gwałtowne cofnięcie rozwoju do poziomu sześciomiesięcznego niemowlaka. Stała wieloletnia rehabilitacja sprawiła, że Rafał zaczyna znowu mówić. Potrzebna intensywna rehabilitacja.
Bartek Niedźwiedź (ur.2006 r.) Choruje na autyzm dziecięcy i epilepsję. Wymaga długotrwałej terapii, rehabilitacji i leczenia. Musi być pod stałą opieką psychiatry, psychologa, logopedy. Jest olbrzymia szansa, że dzieciak wyjdzie z tego i za kilkanaście lat będzie mógł normalnie funkcjonować a nawet założyć własną rodzinę. Jest więc o co walczyć.
Paulina Rudnik (ur. 2004 r.) doznała ciężkiego poparzenia. Cudem uratowano jej życie. Przed nią wiele operacji i długotrwała rehabilitacja.
Roman Woszczyński (ur. 1962 r.) od lat walczy z chorobą nowotworową. Ogromne środki wydaje na leki, bez których nie byłby w stanie funkcjonować.
Karolina Wieczorek (ur. 2007 r.) jest dzieckiem po wypadku samochodowym, w którym doznała ciężkich obrażeń. Od roku 2009 walczy o powrót do zdrowia. Przed nią wiele operacji oraz lata rehabilitacji zmiażdżonej rączki.
Karolina Nowak (ur. 1992 r.) jest niepełnosprawna od urodzenia. Wymaga opieki drugiej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji. Potrzebuje intensywnej, stałej rehabilitacji a także nowego sprzętu: wózka, podnośnika do wanny.
Maciek Nowak (ur. 1997 r.) ze względu na wrodzoną wadę serca jest zaliczany do osób niepełnosprawnych od urodzenia. Przeszedł już operację, ale wymaga ciągłych wyjazdów na badania kontrolne w Katowicach.
Bartosz Mazur (ur. 2008 r.) jest dzieckiem autystycznym, wymagającym stałej rehabilitacji.
Elżbieta Podgórska (ur. 1969 r.) jest skazana na wózek inwalidzki. W wyniku złamania jednego z kręgów ma całkowite porażenie kończyn dolnych. Cierpi też na dysfunkcję wielu narządów wewnętrznych. Utrzymuje się z niskiej renty, brakuje jej nie tylko na leki i rehabilitację.
Iwo Lecibil (ur. 2008) jest dzieckiem autystycznym, wymaga wieloletniej, intensywnej rehabilitacji.
Michał Wiertelarz (ur. 1993 r.) urodził się jako dziecko z porażeniem mózgowym i wodogłowiem. Wymaga całodobowej opieki i ciągłej rehabilitacji.
Wioleta Wójcik (ur. 1979 r.) przyszła na świat jako dziecko z porażeniem mózgowym. Do dzisiaj wymaga stałej opieki drugiej osoby. Zbiera na leki i rehabilitację.
Wojciech Pawlyta (ur 1998 r.) ma od urodzenia niedowład prawostronny ciała oraz subkliniczną niedoczynność tarczycy. Wymaga intensywnej, długotrwałej rehabilitacji i ciągłego leczenia.
Jan Kwiatkowski (ur. 1959 r.) w wyniku dwukrotnego udaru mózgu doznał całkowitego prawostronnego niedowładu kończyn. Pobyt w Reptach przyniósł poprawę, ale nadal jest konieczna intensywna rehabilitacja.
Marcelina Sioła (ur. 2011r.). Lekarze nie potrafią postawić diagnozy a dziewczynka mimo upływającego czasu nie siedzi, nie chodzi, nie mówi. Rodzice gromadzą środki na długotrwałą, intensywną rehabilitację i badania genetyczne.
Jakub Lewandowski (ur. 2005 r.) Jest dzieckiem wymagającym stałej opieki. Cierpi na porażenie mózgowe i związane z tym czterokończynowe przykurcze oraz ataki padaczki. Potrzebna ciągła rehabilitacja.
Piotr Ciąglewicz (ur. 2007 r.) jest dzieckiem z porażeniem mózgowym. Wymaga intensywnej, długotrwałej rehabilitacji.
Maks Białkowski (ur. 2006 r.) Urodził się jako zdrowe dziecko. W wieku 11 lat rozpoznano u niego cukrzycę. Wymaga stałego podawania insuliny. Zbieramy na dobrej jakości pompę.
Oliwier Marcińczyk (ur.2018 r.) Jest zdrowym dzieckiem, ale urodził się bez jednej dłoni. Rodzice zbierają środki na rehabilitację, a w przyszłości najprawdopodobniej na protezę.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Laura Donath (ur.2012 r.) jest dzieckiem autystycznym. Ma deficyty w budowaniu relacji społecznych i porozumiewaniu się. Wymaga stałej opieki i pomocy w procesie leczenia, rehabilitacji, edukacji.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Oliwier Pietras (ur.2016 r.) walczy z białaczką limfoblastyczną. Przed nim daleka i trudna droga. Chłopczyk prowadzi walkę na śmierć i życie. Koniecznie trzeba go wspomóc, choćby przekazując darowiznę lub 1 proc. podatku.

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Oskar Klemens (ur.2017r.) walczy ze skutkami porażenia mózgowego. Wymaga długotrwałej i intensywnej rehabilitacji oraz specjalistycznego leczenia.Paweł Killman (ur.1997r.) w dzieciństwie dwukrotnie przechodził operacje usunięcia guza mózgu, niestety utracił częściowo wzrok. W 2021 r. uległ wypadkowi na rowerze, w wyniku którego uszkodził kręgosłup i rdzeń kręgowy. Aktualnie porusza się na wózku inwalidzkim. Przed nim wiele miesięcy specjalistycznej, trudnej i bardzo kosztownej rehabilitacji. I właśnie rehabilitacja to jeden z głównych celów prowadzonej zbiórki. Drugim jest usunięcie barier architektonicznych, aby ten młody człowiek mógł prowadzić w miarę normalne życie.Michał Kozłowski (ur.1988r.) W 2014 r skoczył do wody by uratować tonącą kobietę. Rok później uratował dwójkę dzieci. To wspaniały młody człowiek – pomocny, pracowity. Niestety – dopadła go ciężka choroba, z którą dzielnie walczy, mimo, że jego szanse oceniano jako nikłe. Ale Michał to wojownik. Można wesprzeć go w tej walce przekazując 1 proc. bądź celową darowiznę.Maja (ur.2016r.) Urodziła się jako wspaniała zdrowa dziewczynka. Problemy zaczęły się w wieku 4 lat. W tej chwili Maja ma niedowład prawostronny, tętniaka nieoperacyjnego. Funkcjonuje dzięki wszczepieniu stymulatora nerwu błędnego. Wymaga stałej rehabilitacji, leczenia neurologicznego, laryngologicznego, gastrologicznego. Zebrane środki będą przeznaczane na rehabilitację, sprzęt do ćwiczeń, leki oraz nowy stymulator.

Milena Ziemkiewicz (ur. 2013r.) Już w piątym miesiącu życia zaczęła się walka o jej zdrowie. Stwierdzono m.in. dodatkową pętlę jelita, wzmożone napięcie w kończynach dolnych, centralne zaburzenie przetwarzania słuchowego, problemy z koncentracją, zapamiętywaniem i przyswajaniem wiedzy.  Dziewczynka wymaga 
stałego przyjmowania drogiego i nierefundowanego leku na powstrzymanie rozrostu wieku kostnego, stałej rehabilitacji i sprzętu ortopedycznego.